III niedziela Adwentu 2010

 1. To już połowa Adwentu. W tym tygodniu, a dokładnie od piątku, 17 grudnia, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia. Przypatrzmy się, jak przeżywamy ten święty czas? Może to właściwy moment na korektę naszego postępowania, na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi poprzez szczerą spowiedź. Kościół przychodzi z pomocą jako szafarz Bożego Miłosierdzia oraz poprzez piękno i bogactwo adwentowej liturgii. Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią. Zatem wykorzystajmy ten czas na szczególne pogłębienie więzi z domownikami oraz z naszym Kościołem parafialnym, w którym uczymy się przyjaźni z Bogiem, aby w tej przyjaźni dalej wzrastać i dojrzewać.
 2. Dziś po Mszy św. zbieramy ofiary do puszek na Kościoły na Wschodzie.
 3. Dziś o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas IV szkoły podstawowej.
 4. Przygotowując się do świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o naszych chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritasu. Miejmy serca wrażliwe i otwarte. Wielu chciałoby wykreślić z nich Pana Jezusa, a święta ograniczyć do rozrywki i stołu.
 5. Przed świętami Bożego Narodzenia zazwyczaj myślimy też o świątecznych prezentach, zwłaszcza dla dzieci. Zwyczaj ten ma swoje religijne uzasadnienie. Może wyrażać wszelkie dobro, jakie Jezus Chrystus przyniósł całej ludzkości. Nie zapominajmy przy tej okazji o dzieciach, którym może od lat nikt nie daje świątecznych upominków. Zechciejmy je dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Radość tych dzieci będzie dla nas najlepszą zapłatą
 6. Od czwartku, 16 grudnia, zachęcam do odprawienia specjalnej nowenny do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. W ten sposób wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym. On jest już blisko!
 7. W następną niedzielę zapraszam na godz. 16.00 na wspólny opłatek wszystkie grupy w parafii i wszystkich parafian.
 8. Związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Mieczysław Malinowski z Rydzewa i Natalia Szustowska z Sulerzyża zapowiedź pierwsza.
 9. Proszę na 20 grudnia na godz. 15.00 mieszkańców Kanigówka do dekoracji kościoła na Boże Narodzenie.
 10. W tym tygodniu ofiarę na potrzeby Kościoła złożyli p. Tomporowscy z Rydzewa 100zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
 11. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 13 – 19 XII 2010 r.

Środa
godz. 16.00 + Halinę i Zygmunta Purzyckich
godz. 16.30 + Grzegorza Załuska w 1 r. ś, Hieronima Bielskiego, Jana i Kazimierza Wesołowskich, Jana i Franciszkę Bielskich
Czwartek
godz. 16.00 + Stefana Fader ucz. pog Piątek godz. 16.00 + Magdalenę Gumowską ucz. pog Sobota
godz. 16.00 + Dariusza Wandę i Kazimierza Szczecińskich
Niedziela
godz. 9.00 + Kazimierza Długoszewskiego.
godz. 10.30 + Tadeusza Frankowskiego ucz. pog
godz. 12.00 Za parafian.

Dodaj komentarz