XXVI niedziela zwykła 2010

  1. W przypowieści o biednym Łazarzu i bogaczu Jezus wezwał nas do słuchania proroków, a więc ludzi wybranych przez Niego, by przekazywali Bożą wolę. Dziś funkcję prorocką realizuje się przez codzienne nauczanie Kościoła, które słyszymy także podczas każdej niedzielnej Eucharystii. Prośmy Pana, by to Jego wezwanie nie pozostało bez echa z naszej strony.
  2. Dziś po sumie spotkanie wszystkich grup działających przy parafii w związku z wizytacją biskupa, która będzie 16 października.
  3. W piątek, 1 października rozpocznie się miesiąc poświęcony modlitwie różańcowej. Od tego dnia będziemy odprawiać nabożeństwa różańcowe, podczas których wspólnie będziemy rozważali tajemnice różańcowe. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, a po nim Msza święta o godz. 17.00. Dzieci i młodzież odmawiają w kościele różaniec: w poniedziałek: I i II klasa Szkoły Podstawowej i I Gimnazjum, we wtorek: Klasa III i IV Szkoły Podstawowej i II Gimnazjum, w środę Klasa V i VI Szkoły Podstawowej i III Gimnazjum. Poszczególne wioski tak ja w terminarzu.
  4. W piątek, 1 października obchodzimy Dzień Misyjny Zakonnic. Pamiętajmy o modlitwie za zakonnice, które słowem i czynem głoszą Dobrą Nowinę na całym świecie, często w bardzo trudnych warunkach. Szczególnie pamiętajmy o siostrze Teodorze.
  5. W piątek, 1 października spotkanie o godz. 16.00 z młodzieżą klas III Gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania młodzież przychodzi z indeksami.
  6. W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek miesiąca, dzień sakramentu pojednania i Komunii Świętej przebłagującej, i pierwszą sobotę miesiąca, dzień poświecony Matce Bożej.
  7. W następną niedzielę o godz. 9.00 spotkanie dzieci klas II przygotowujących się do I Komunii.
  8. W tym tygodniu ofiarę na potrzeby parafii złożył: Zbigniew Jezierski z Gdyni 200zł. Za ofiarę Bóg zapłać.
  9. Po wakacjach rozpoczyna się pomoc dzieciom i młodzieży w świetlicy – we wtorki i czwartki o godz. 15.00 zajęcia z matematyki i fizyki, w środę o godz. 16.00 zajęcia z biologii, chemii i fizyki.
  10. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny, są kalendarze rolników.

INTENCJE MSZALNE: 27 IX – 3 X 2010 r.

Poniedziałek godz. 18.00
O błogo. Boże i potrzebne łaski dla Waldemara
Wtorek godz. 18.00
+ Rodzinę Butrynów.
Środa godz. 18.00
+ Romana Żmijewskiego ucz. pog.
Czwartek godz. 18.00
+ Remigiusza Siwakowskiego ucz. pog.
Piątek godz. 17.00
+ Rodziców Aleksandrę i Teofila Lipińskich, Jadwigę i Jerzego Adamowicz.
Sobota
godz. 16.00 O błogo. Boże i potrzebne łaski dla KŻR z Rydzewa.
godz. 17.00 + Stanisława Brzozowskiego
Niedziela
godz. 9.00 + Ireneusza Bończak w 8 r. ś rodziców Bończaków, Ozdarskich, Alinę Szeską oraz Stefanię, Piotra, Romana, Henryka Ozdarskich.
godz. 10.30 + Rodziców Sabinę i Jana Rogowskich.
godz. 12.00 Za parafian.

Dodaj komentarz