XVIII niedziela zwykła 2010

 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca na sumie procesja Eucharystyczna.
 2. Dziś mija 66. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Poległo wówczas bardzo wielu młodych ludzi, którzy odznaczali się wielką miłością do Ojczyzny. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.
 3. Dziś po wszystkich Mszach św. święcenie pojazdów.
 4. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie.
 5. We wtorek, 3 sierpnia będziemy gościli obiadem pielgrzymów z Warmii, którzy pielgrzymują na Jasną Górę, przyjmijmy ich serdecznie. Proszę o przygotowanie posiłków w Chotumiu na godz. 12.30 przez wioski Chotum, Baraki Chotumskie, Nowa Wieś, w Sulerzyżu na godz. 13.30 przez wioski Sulerzyż, Rydzewo, Wólkę Rydzewską, Rutki Borki, Kanigówek i Gumowo na plebanii, w Ościsłowie na godz. 14.45 przez wioski Ościsłowo, Budy Rumockie, Rumokę.
 6. W środę, 4 sierpnia – świętego Jana Vianneya
 7. W piątek, 6 sierpnia Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego. Odpust w Drogiszce. Pierwszy piątek miesiąca adoracja i spowiedź od godz. 17.00
 8. W sobotę, 7 sierpnia różaniec i adoracja od godz. 17.00
 9. W dniach od 6 do 15 sierpnia odbędzie się XXIX Piesza Pielgrzymka z Płocka na Jasną Górę – można się już zapisywać także na pielgrzymkę duchową.
 10. 15 sierpnia odpust w Chotumiu, W naszej parafii dożynki parafialne, proszę o przygotowanie wieńca dożynkowego i kosza owoców i chleba wioskę Kanigówek. W tym roku będziemy reprezentowali nasz dekanat z wieńcem dożynkowym na uroczystościach diecezjalnych.
 11. 11 i 12 września odbędzie się w naszej parafii Maraton Biblijny – czyli czytanie przez 24 godz. Pisma św. Nowego Testamentu.
 12. 19 września jubileusze małżeńskie, proszę o zgłaszanie się małżeństw przeżywających w tym roku 25 i 50 rocznicę ślubu.
 13. Są już do odebrania pamiątki jubileuszu – obrazy św. Mikołaja, a także film z uroczystości jubileuszowej w cenie 50zł.
 14. Ofiarę na potrzeby kościoła złożyli: p. Kanigowscy z Sulerzyża 200zł. Za ofiarę Bóg zapłać
 15. Związek małżeński zamierzają zawrzeć osoby: Paweł Kucharski z Rydzewa z Ewą Pogorzelską z Rydzewa zapowiedź druga, Mariusz Rudziński z Ciechanowa z Moniką Godlewską z Rutki Borki zapowiedź druga, Marcin Dąbrowski z Rumoki z Aleksandrą Jędrzejewską z Włocławka zapowiedź druga, Paweł Infulecki z Rumoki z Bogumiłą Wisiułkiewicz z Rumoki zapowiedź druga.
 16. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 26 VII – 1 VIII 2010 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Grzegorza Załuska ucz. pog
Wtorek godz. 18.00
+ Franciszka Malinowskiego i Jana Kędzierskiego.
Środa
godz. 18.00 + Martę Sobolewską
godz. 18.30 + Genowefę i Dominika Bukowskich
Czwartek godz. 18.00
+ Zdzisława Uznańskiego
Piątek godz. 18.00
+ Romana i Honoratę Daszczyńskich
Sobota godz. 18.00
+ Rodziców Tadeusza i Mariannę Trzęsiel oraz braci Władysława, Stanisława, Zygmunta w 24 r. ś. Tadeusza
Niedziela
godz. 9.00 + Albina i Mariannę Chojnowskich i Andrzeja Kurnal
godz. 10.30 + Adama Lewandowskiego.
godz. 12.00 Za parafian.

Dodaj komentarz