XIV niedziela zwykła 2010. Jubileusz Parafii

  1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Jubileusz 600-lecia erygowania naszej parafii, wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrego przeżycia tego dnia. Życzę by jubileuszowe obchody zostały w pamięci nas wszystkich.
  2. W pierwszą wakacyjną niedzielę słyszeliśmy Ewangelię o posłaniu 72 uczniów z misją głoszenia Dobrej Nowiny o zbawieniu. Jej pojawienie się na początku wakacji może być nieco zaskakujące. Warto jednak przyjąć jej orędzie jako wezwanie do tego, by wakacje nie były czasem „wakacji od Pana Boga”. Każdego dnia pamiętajmy o osobistej modlitwie, o niedzielnej Eucharystii i częstym korzystaniu z sakramentu pojednania.
  3. We wtorek, 6 lipca – błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, która swoim życiem potwierdziła, że cały Kościół ze swej natury jest misyjny. Wszystkie siły poświęciła misyjnym dziełom afrykańskim. Prośmy przez nią o taki sam zapał dla nas w przekazywaniu wiary choćby najbliższym. Nabożeństwo do św. Anny.
  4. W czwartek, 8 lipca – świętego Jana z Dukli, bernardyna, gorliwego duszpasterza w Krakowie, Poznaniu i Lwowie.
  5. 11 i 12 września odbędzie się w naszej parafii Maraton Biblijny – czyli czytanie przez 24 godz. Pismo św. Nowego Testamentu.
  6. 19 września jubileusze małżeńskie proszę o zgłaszanie się małżeństw przeżywających w tym roku 25 i 50 rocznicę ślubu.
  7. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 5 – 11 VII 2010 r.

Poniedziałek
godz. 18.00 + Józefa i Józefę, Krystynę, Wincentego Stępkowskich i Adasia Gburzyńskiego .
godz. 18.30 + Zygmunta i Anielę Susek i rodziców Esauenet – Merc
Wtorek
godz. 18.00 + Zdzisława, Jadwigę, Jana, Mariannę, Stanisława Cieślak, Zofię, Antoniego Grudzińskich, rodzinę Chodaczów, Piwowarków i dusze w czyśćcu cierpiące .
godz. 18.30 O błogo Boże potrzebne łaski w 25 r. ślubu Bożeny i Marka Kowalskich.
Środa
godz. 18.00 + Zygmunta Pawłowskiego.
godz. 18.30 + Mariannę Kaczorek
Czwartek godz. 18.00
+ Rodzice Mariannę i Mieczysława Dąbrowskich, syna Stanisława Śmiecińskiego, zięcia Mariana Stefanowicza, rodziców Franciszka i Józefę Śmiecińskich   .
Piątek
godz. 18.00 + Wiesława Nawrockiego w 2 r. ś.
godz. 18.30 + Andrzeja, Stanisławę i Henryka Lubińskich
Sobota godz. 18.00
+ Jana Szubę .
Niedziela
godz. 9.00 + Stanisława Mochol w 25 r. ś
godz. 9.00 + Józefa Kurzęckiego.
godz. 12.00 Za parafian.

Dodaj komentarz