XII niedziela zwykła 2010

  1. Jezus przypomniał nam dziś, jaka była cena naszego zbawienia. Dla nas musiał wycierpieć mękę krzyżową i śmierć. Tym bardziej strzeżmy daru, który dziś otrzymaliśmy, w postaci kolejnego kroku w budowaniu przyjaźni z Nim.
  2. Tę przyjaźń możemy potwierdzać i cementować, uczestnicząc w nabożeństwach czerwcowych, modląc się wspólnie słowami litanii do Serca Pana Jezusa. Robimy to przez cały miesiąc czerwiec, który jest poświęcony kultowi Bożego Serca.
  3. W czwartek, 24 czerwca obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.
  4. W sobotę 26 czerwca na godz. 13.30 zapraszam na wspólny festyn rodzinny. Będą występy zespołów z Centrum Kultury i Sztuki z Ciechanowa, z Domu Kultury z Glinojecka, będzie grill, zupa z kuchni polowej, loteria fantowa w której do wygrania będzie skuter o wartości 4000 zł, rower, aparaty fotograficzne, będzie pokaz Straży Państwowej i na koniec zabawa taneczna.
  5. W niedzielę 27 czerwca poświęcenie pól w Rydzewie.
  6. W niedzielę 4 lipca o godz. 12.00 Jubileusz 600-lecia erygowania nasze parafii.
  7. 11 i 12 września odbędzie się w naszej parafii Maraton Biblijny – czyli czytanie przez 24 godz. Pismo św. Nowego Testamentu.
  8. Związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Grzegorz Barwiński z Bud Rumockich i Agata Wysińska z Szczepkowa zapowiedź trzecia, Grzegorz Więckiewicz z Pajewa i Magdalena Cieślak z Kanigówka zapowiedź pierwsza, Krzysztof Wolski z Jarlut i Monika Wichowska zapowiedź pierwsza.
  9. Zachęcam do czytania nowego tygodnika Gość Niedzielny.

INTENCJE MSZALNE: 21 – 27 VI 2010 r.

Poniedziałek godz. 18.00
+ Jana Przybyszewskiego.
Wtorek godz. 18.00
+ Tadeusza i rodzinę Tomczaków Wiktorię i Stefana Cichockich.
Środa godz. 18.00
+ Wiesława Nawrockiego.
Czwartek godz. 18.00
+ Rodziców Jana i Leokadii Nawotczyńskich – imieninowa.
Piątek godz. 18.00
+ Rodziców Aurelię i Jana Mochol .
Sobota godz. 18.00
+ Czesława i Walerię Gajewskich.
Niedziela
godz. 9.00 + Wincentego i Feliksę Przybysz, Kazimierza i Czesławę Mysiakowskich
godz. 10.30 O Błogo Boże dla Danuty i Jana Oleksińskich i całej rodziny.
godz. 12.00 Za parafian

Dodaj komentarz