022

Bal Karnawałowy dla Dzieci 2010

W niedzielne popołudnie, 7 lutego, dzieci naszej Parafii bawiły się na Balu Karnawałowo-Przebierańcowym, który dzięki gościnności Pana Dyrektora Marka Marcinkowskiego został zorganizowany w Szkole w Ościsłowie.

Zabawę zorganizowano z okazji obchodów Roku Jubileuszowego 600 – lecia powstania Parafii. Hala sportowa szkoły w Ościsłowie na jeden wieczór zmieniła się w wystrojoną balonami salę balową.

W imieniu organizatorów wszystkim przybyłym udanej zabawy życzyła Przewodnicząca Samorządu Szkolnego – Marta Częścik. Ksiądz proboszcz Janusz Rumiński uroczyście rozpoczął bal karnawałowy dla dzieci. Całość balu prowadziły Panie Bożena Załuska, Marzanna Jabłońska, Elżbieta Tokarska, Grażyna Kowalska. Oprawę muzyczną zapewnili Kamil i Adrian Gnaś i Michał Lewandowski. Po uroczystym rozpoczęciu, zabawę zainicjowano radosnym, wspólnym korowodem tanecznym „Jedzie pociąg z daleka”. Program balu, gry, konkursy, przygotowane nagrody, okazały się bardzo atrakcyjne dla dzieci. Na wysokości zadania stanęły także mamy, które sięgnęły do tradycyjnych przepisów i przygotowały na zabawę słodkie wypieki. Nie zabrakło pysznych ciast, faworków i przeróżnych smacznych finezji.

Urządzony konkurs z nagrodami na najlepszy z fantazją wykonany kostium sprawił oceniającej komisji bardzo duży problem. Komisja w składzie: ks. proboszcz Janusz Rumiński, ks. Mieczysław Białowąż oraz Pan Marek Marcinkowski po wnikliwej analizie, biorąc pod uwagę włożony wkład własny w przygotowanie przebrania, pomysłowość i oryginalność, stwierdziła, że wybór jest bardzo trudny. Komisja podjęła ostateczną decyzję o przyznaniu I miejsca Dominikowi Strzyż uczniowi klasy I, za strój ślicznej rudowłosej pieguski w różowej sukience. Zgodnie z tradycją bal miał też swojego króla i królową, którzy uroczyście zostali ukoronowani pięknymi koronami.
W trakcie zabawy odbyła się loteria misyjna z nagrodami, którą prowadziła Pani Grażyna Kowalska.

Nad całością imprezy czuwali rodzice, witając przybyłych uczestników.
Zabawa była udana – czuć było ducha dobrej zabawy. Nie wątpimy, że bal pozostawił wiele przyjemnych wspomnień i mnóstwo zdjęć uwieczniających tą sympatyczną imprezę.


 

 

Dodaj komentarz