100_2563

Rostkowo 2009

W ciepłą i słoneczną sobotę 19 września 2009 roku odbyła się XXVII Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa. Zgodnie już z wieloletnią tradycją również w tym roku uczestniczyli w niej uczniowie ze szkół położonych na terenie naszej parafii.
Pierwszym etapem pielgrzymki był Przasnysz, gdzie przed kościołem farnym dzieci i młodzież obejrzały inscenizację o życiu świętego Stanisława Kostki. Następnie wszyscy pielgrzymi podzieleni na mniejsze grupy wyruszyli pieszo, z radosnym śpiewem i modlitwą do Rostkowa. Po przybyciu do miejsca narodzin swego patrona i krótkim odpoczynku, z uwagą i w skupieniu, uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski. Po zakończenie Mszy świętej uczestnicy pielgrzymki weszli do kościoła, aby przedstawić Bogu za wstawiennictwem świętego Stanisława Kostki swoje osobiste prośby i modlitwy. Potem obejrzeli umieszczony obok kościoła kamień, w którym jak głosi legenda odciśnięty jest ślad stopy świętego Stanisława.

   Na pamiątkę wspólnego pielgrzymowania każdy uczestnik otrzymał obrazek ze świętym Stanisławem i modlitwą za kapłanów oraz znaczek z hasłem tegorocznej pielgrzymki, które brzmi: „To oczywiste piękne jest czyste”. Ma ono zachęcać młodych ludzi do zachowania czystości serca i ciał na wzór ich świętego Patrona.

Grażyna Kowalska.


Dodaj komentarz