Wigilia i Święta Bożego Narodzenia

Przed nami WIGILIA i ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA. Czy do ich przeżywania jesteśmy dobrze, po chrześcijańsku przygotowani? Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.
W WIGILIĘ zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych i napojów alkoholowych, tak jak to czynili nasi dziadkowie, ojcowie.

Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach biednych i samotnych. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską wzajemną życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.
Zapraszam wszystkich moich Parafian na Pasterkę, na tę jedyną, niepowtarzalną Mszę Świętą w roku, do naszej parafialnej świątyni. Radośnie w geście pojednania i wybaczenia, wspólnie uczcimy przychodzącego Pana. Wcześniej, bo o godz. 23.30 odbędzie się koncert kolęd.

W pierwszy dzień Uroczystości Bożego Narodzenia Msze Święte o godz. 10.30 i 12.00. w drugi dzień świąt o godz. 9.00, 10.30, 12.00.

Dodaj komentarz