050

Jasełka pt. „Maleńka Miłość zbawi świat”

Boże Narodzenie postrzegane jest w tradycji chrześcijańskiej jako święto rodzinne. Tradycyjnie od wielu lat uczniowie ZSO w Ościsłowie przygotowali jasełka, które przedstawili w Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa pod kierunkiem pań: Bożeny Załuskiej i Iwony Rogalskiej.
Jasełka składały się z pięciu scen budujących Jezusową stajenkę: Zwiastowania, wędrówki Maryi z Józefem szukającym noclegu, wydarzeń z Betlejem, poszukiwań legendarnego czwartego króla i orędzia świateł dla nas od Maleńkiej Miłości.
Pierwsze trzy sceny doskonale przybliżyły dzieci z nauczania początkowego, zaś kolejne starsze dzieci i młodzież gimnazjalna.Akompaniament muzyczny wspaniale przygotował i prowadził uczeń klasy V – Kamil Gnaś.

   Zarówno dla maluchów jak i dla starszych była to wymowna katecheza opowiadająca o Narodzeniu Pańskim z przeniesieniem w realia współczesnego świata.
Tytułowe przesłanie podkreślały zarówno w swej treści poszczególne sceny jak również świąteczna dekoracja naszego kościoła. Gorąco chciałybyśmy podziękować ks. Proboszczowi, niezawodnym aktorom oraz rodzicom, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania.

Bożena Załuska


Dodaj komentarz