062

VIII Dzień Papieski

Tegoroczny VIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Wychowawca Młodych”, był dniem modlitwy o rychłe wyniesienie Sługi Bożego Jana Pawła II na ołtarze. W naszej parafii 12 października 2008 o godz. 8.45 w Sulerzyżu, rozpoczął się program słowno-muzyczny w trzydziestą rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Program przygotowała pani katechetka Bożena Załuska wraz z dziećmi i młodzieżą z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z Ościsłowa. Program przybliżył nauczanie Jana Pawła II jako wychowawcy młodych. Po przedstawieniu rozpoczęła sie uroczysta Msza św., której pprzewodniczyłks. Mieczysław Białowąż.

   O godz. 10.30 w Chotumiu odbył się drugi program słowno-muzyczny przygotowany przez panią katechetkę Elżbietę Tokarska wraz z dziećmi ze Szkoły Podstawowej z Chotumia. Program ten przybliżał postać Jana Pawła II od momentu narodzin do śmierci. Po przedstawieniu rozpoczęła się uroczysta Msza św., którą przewodniczył ks. Janusz Rumiński.
Po sumie w Sulerzyżu przed wystawionym Najświętszym Sakramentem był odmawiany różaniec o rychłą beatyfikację i kanonizację Jana Pawła II.


Dodaj komentarz